Matematik yanlış eğitim sonucu bir çok kişinin yapamadığını söylediği aslında doğru öğretildiği taktirde başarı oranının çok yüksek olduğu bir derstir.

Ankarada matematikten özel ders verenler, genellikle üniversite öğrencileri ve lise öğretmenleridir. Ankarada dershane öğretmenlerinin fazla vakitleri olmadığı için özel ders vermeyi tercih etmediklerini görüyoruz. Matematik dersi ne yazık ki, matematik temeli zayıf öğrenciler tarafından dershanedeki grup derslerinde iyi anlaşılamaz. İşte tam olarak bu yüzden de matematikten devasa bir özel ders piyasası ortaya çıkmıştır. Ankarada çok fazla üniversitenin olması ve üniversite öğrencilerinin de boş zamanlarında matematik ve geometriden özel ders vermeyi tercih etmeleri bu piyasanın daha da büyümesine neden olmalıdır.

Ayrıca dershanelerin kapanacak olması da ankara ve istanbul gibi büyük illerde matematik özel ders fiyatlarının tavan yapmasına sebep olmuştur.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki zaten matematiği zayıf olan öğrencilerin özel ders alması, dershaneye gitmelerinden daha iyidir. Çünkü matematiğin etkili bir şekilde öğretilebilmesi için matematik temeli dediğimiz konuların iyi bir şekilde öğretilmesi, özel ders öğretmeni tarafından özel ders alacak öğrencinin eksik konularının tespiti ve bu konulardaki eksiklerin ivedilikle kapatılması gerekmektedir.

Lise 9 ve lise 10. sınıf matematik konularının eksik olması, öğrencinin 11.sınıf ve 12.sınıf matematik konularının yapamamasıyla sonuçlanacaktır. Aynı şekilde öğrencinin eğer 7. sınıfta matematiği kötüyse, temel matematik konuları halledilmeden lisede de matematikten başarılı olması beklenemez.

Ankarada Matematikten Özel Ders Verenler

Ayrıca matematik temel konuları ve çarpım tablosu iyi bir şekilde öğretilmeden öğrencinin geometri dersinde başarılı olması da beklenemez. İşte ankarada özel ders veren öğretmenlerin çok az bir kısmı işinde uzmandırlar. Ne yazık ki bir çok öğretmen ve üniversite öğrencisi bu işi sadece para kazanmak için yaparlar ve bu yüzden de matematikte çok başarısız öğrencilerle uğraşmayı sevmezler.

Asıl başarıyı matematiği kesinlikle yapamıyorum diyen öğrencilere, aslında matematiğin çok da kolay bir ders olduğunu gösterebilmek ve onların başarılı olmasını sağlamaktır. İyi bir matematik özel ders öğretmeni bunu başarabilendir. Zaten başarılı olan bir lise öğrencisine 3-4 net kazandırmak bana göre başarı değildir.

Öyleyse matematikten özel ders öğretmeni ararken, matematik eğitimi konusunda mucizeler yaratmış öğretmenleri araştırmak sizin için en iyisi olacaktır.