Ankarada özel matematik dersi veren öğretmenler evde özel ders verenler ve kendi bürolarında özel ders verenler olarak ikiye ayrılır.

Geçmiş tecrübelerim ve duyduklarım noktasında, kendi bürolarında özel ders verenlerin matematikte başarısız olan öğrencilerde elde ettikleri başarı, eve ders vermeye gelen öğretmenlerden daha yüksektir. Bunun nedeni, matematiği zayıf olan öğrencilerin sürekli matematik tekrarı yapmalarının gerekmesi ve eve ders vermeye gelen özel ders hocalarının bu tekrarı tam olarak sağlayamamasıdır.

Oysa kendi bürosunda özel ders veren ankaradaki öğretmenler, öğrencileri etüte tabi tutarak ders çalışmalarını sağlamakta ve matematiği düzenli olarak tekrar etmelerine olanak sunmaktadırlar.

Özellikle matematik ve geometri dersinde temel oluşturulurken düzenli tekrar çok önemli bir unsurdur. Hatta geometri dersinde tüm sene çok sık tekrar yapılması gerekir. Çünkü geometride pratik olmazsa olmaz bir şarttır.

Gerek Kpssye hazırlanan öğrenciler gerekse üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, eğer matematiği yeni öğreniyorlarsa, çok sık tekrar yapmalıdırlar. Piyasada binlerce farklı matematik ve geometri sorusu vardır. Ve üniversite ve kpss sınavları bu piyasadaki soru tiplerinden derleme yoluyla hazırlanır.

Tavsiyem Ankarada özel matematik dersi almak istiyorsanız, kendi bürosu ve etüt salonu olan özel ders öğretmenlerini tercih etmeniz olacaktır.

Çok iyi hatırlıyorum. Gerçekten öğrencilere matematik öğretmeyi seven bir öğretmen arkadaşım şunu demişti özel ders bürosunu kurarken: ” Düşündüm. Arabam var. Evlerde daha yüksek fiyatla ders verebiliyorsun. Ancak zayıf bir öğrencinin ders çalışmasını kontrol edemem. Belki evde ders vermek daha kolaydı benim için ve daha çok para kazacaktım ama şimdi özel ders büromda elde ettiğim başarı %90 ise evlerde ancak %60 başarı sağlayabilecektim. O yüzden daha çok para kazanmak yerine, maliyeye de kayıt olarak, daha başarılı olmayı seçtim.”

İşte Ankarada bir özel ders öğretmeninin ağzından evde ders verme ve büroda ders verme gerçeği. Açıkcası düşündüğüm zaman bunun doğru olduğunu anlıyorum.

Ankarada Özel Matematik Dersi Verenler

Her ne olursa olsun, referansları çok iyi olan, matematikte çok başarısız öğrencileri başarıya taşımış bir hoca tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır. Çünkü her özel ders öğretmeni matematiği iyi anlatamaz,çocuklar için yeterince çaba göstermez. Öğrencinin seviyesine inemez.