Kpss bir çok öğrencinin matematik yapamadığı için atanamadığı bir sınavdır. Aslında Kpss Matematik konuları, Ygs ve Lys konularından daha az ve daha kolaydır. Matematiği çok zayıf olan ve Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan bir öğrencinin, grup derslerinde ya da dershanedeki matematik derslerinde matematik temelini halledebilmesi zordur.

O yüzden Kpss matematik konularını halledebilmek için de matematik dersinden özel ders almak gerekir. Kpss matematik dersi Ankarada çok fazla talep görür. Çünkü bu ilimizde çok fazla üniversite ve lise mezunu Kamu Personeli Seçme Sınavı için hazırlanmaktadır.

Hükümet yanlış politikaları sonucu her ile üniversite açmış ancak bu üniversite mezunlarının nasıl işe gireceğini planlamamıştır. Mühendislikten tutun da öğretmenliğe bir çok üniversite mezunu şu an iş bulmakta zorlanmaktadır. Bu yüzden binlerce kişi Kamuya atanmayı çıkış olarak görmektedir. Öğrencilerime artık üniversiteyi kazanmanın kolay olduğunu, ama iyi bir üniversite kazanamazsanız iş bulma konusunda çok fazla sıkıntı yaşayacaklarını söylerim.

Ankarada Kpss matematik dersi talebinin fazla olması, Kpss konusunda hazırlık hizmeti veren dershane ve özel ders veren öğretmen sayısının da fazla olmasını sağlamıştır. Ama Kpss konusunda özel ders öğretmeni seçerken dikkatli olunmalıdır. Kpss matematik konusunda tecrübeli, referanları olan bir öğretmen seçmek sizin için iyi sonuçlar elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Yıllardan sonra Kpss Matematik dersinde başarılı olmak için, size matematiği sevdirecek bir matematik hocası gerekir. Aynı zamanda, çok sık tekrar da Kpss Matematik konularını kısa sürede halletmenize yarayacaktır. Yapacağınız en büyük hata matematiği önemsememek ve sadece sözel derslere çalışmak olacaktır. Ne yazık ki Matematik Dersinde başarılı olmadan ve extra matematik soruları yapmadan, Kpssde yüksek puan almanız mümkün olmayacaktır.

Kpss Matematik Dersi Ankara

Kpss Matematik Dersinde başarılı olmak istiyorsanız:

1) Korkmayın. Çünkü Kpss Matematik üniversiteye hazırlık matematiğinden çok kolaydır. İyi bir özel ders hocası, rahatlıkla Kpss matematiğini yapmanızı sağlayabilir.

2) Matematik çalışacam diye sözel dersleri ihmal etmeyin. Çünkü sözel dersleri tümüyle halledip, matematikten 15-20 net yapmanız sizin güzel bir yere atanmanızı sağlayacaktır.

3) Geometriden sadece 3 net çıkıyor diye geometriyi önemsememezlik yapmayın. 1 soru bile Kpss sınavında binlerce kişinin önüne geçmeniz ve daha iyi bir yere atanmanız anlamına gelir.